Według Bitdefender Labs ransomware szybko stał się jednym z największym zagrożeń w środowiskach biznesowych. Jego głównym celem jest wyłudzenie od ofiary okupu. Jednak jak na ironię, największym i najbardziej bolesnym kosztem, staje się przestój w biznesie, który wywołuje. Nic więc dziwnego, że tylko 1/3 firm uważa, że odzyska kontrolę po ataku bez odniesienia znaczących strat.
Każdego dnia tworzonych jest ponad 400 tys. nowych wariantów szkodliwego oprogramowania. 99% widziane jest tylko raz, zanim nastąpi modyfikacja. Tradycyjne antywirusy oparte na sygnaturch zwyczajnie nie nadążają – do czasu utworzenia sygnatury, złośliwe oprogramowanie już się zmieniło.
W jaki sposób Bitdefender GravityZone chroni przed ransomware?
Rozwiązania proponowane przez Bitdefender działają na zasadzie bezpieczeństwa warstwowego. GravityZone zawiera liczne funkcje anty-ransomware, dzięki czemu wszystkie warstwy współpracują ze sobą w celu zapobiegania, wykrywania oraz naprawy.
Zapobieganie
Maszynowe uczenie anty-malware, szkolone jest na podstawie biliona próbek z ponad 500 milionów punktów końcowych, zlokalizowanych na całym świecie. Bez względu na to, jak zmodyfikowany został ransomware, Bitdefender może dokładnie wykrywać jego nowe wzory.
Zaawansowany anty-exploit, koncentrujący się na technikach ataku, chroni systemy i zapobiega rozprzestrzenianiu się ransomware. Posiada również anty-ransomware Vaccine – dodatkową warstwę wykorzystującą luki w rozprzestrzeniającym się ransomware, powstrzymując tym samym przed szyfrowaniem.
Wczesne wykrywanie
Bitdefender GravityZone monitoruje uruchomione procesy i zatrzymije działania ransomware na swoich ścieżkach – takie jak modyfikacja klucza rejestru, akcja odczytu/zapisu czy szyfrowania pliku. Ma również możliwość zakończenia złośliwego procesu, wycofania zmian oraz oczyszczenia.
Bitdefender GravityZone przynosi korzyści dla Twojego przedsiębiorstwa
Prosta, jednak wysoce wydajna konsola – możesz liczyć na to, że nawet personel nie posiadający technicznej wiedzy, może bez problemu ustawić ochronę przy użyciu konsoli osadzonej w chmurze. Admini natomiast, znajdą tam zaawansowane granularne sterowniki potrzebne do wdrożenia pełnej ochrony.
Ochrona dla serwerów i stacji roboczych – swoją licencję możesz używać do ochrony serwerów i stacji roboczych. Liczba serwerów nie może jednak przekroczyć 30% całej liczby chronionych urządzeń. To opłacalne rozwiązanie, ponieważ masz możliwość użycia jednego rozwiązania do ochrony komputerów czy też serwerów.
Kontrola aplikacji oraz www – Bitdefender w wersji Business daje możliwość zdalnego blokowania lub ograniczania dostępu do aplikacji i stron www. Dzięki takiemu działaniu, masz możliwość zwiększenia wydajności pracy użytkowników oraz zapewnienie większego bezpieczeństwa.
Ochrona serwerów wirtualnych oraz stacji roboczych – według testów przeprowadzonych przez AV-Test, Bitdefender chroni maszyny wirtualne, bez wpływu na zmniejszenie wydajności. Zarządzanie fizycznymi i wirtualnymi serwerami oraz stacjami roboczymi, jest możliwe z tej samej konsoli.
Chcesz wiedzieć więcej na temat rozwiązania Bitdefender GravityZone? 28 czerwca o godz.10:00 organizujemy techniczne webinarium, będące wstępem do bliższego poznania tego rozwiązania. Program i możliwość rejestracji znajdują się TUTAJ.
Redaktorka Net Complex Blog