W najnowszym badaniu EMA, Flowmon został uznany za lidera wartości w kategorii Network Performance Management. Rozwiązanie tego producenta osiągnęło jeden z najlepszych wyników w zakresie wdrażania, administracji oraz efektywności kosztowej.
Już kilkukrotnie wspominaliśmy na łamach naszego blogu, że wraz z ciągłym wzrostem wymagań stawianych bezpieczeństwu sieci, zespoły IT mają coraz więcej pracy. Już sama praca hybrydowa jest dla nich wyzwaniem, ze względu na dodatkowe miejsca, które należy zabezpieczyć. Dostarczane rozwiązania powinny więc oferować infrastrukturę oraz aplikacje, z których ludzie będą mogli korzystać niezależnie od swojej lokalizacji.
Narzędzia do monitorowania sieci
Nie da się zarządzać, czymś, czego się nie widzi, a coraz bardziej rozproszona sieć, nie jest łatwym wyzwaniem dla inżynierów. Aby zapewnić, że wszystkie części sieci są bezpieczne i wydajne, konieczne jest monitorowanie sieci w celu pokazania, co dzieje się w czasie rzeczywistym.
Z pomocą przychodzą nam właśnie narzędzia służące do zarządzania wydajnością sieci. Na rynku istnieje wiele tego typu rozwiązań. Większość z tych narzędzi skupia się jednak na jednym aspekcie albo na bezpieczeństwie, albo na monitorowaniu wydajności sieci. Obydwa z tych aspektów są równie ważne. Więc wybór zestawu narzędzi, który pokaże nam pełen obraz, może być wyzwaniem.
Raport Radarowy Enterprise Management Associates
Ośrodki analityczne oraz analitycy branżowi opracowują badania i raporty, aby pomóc przedsiębiorcą w wyborze odpowiednich dla nich rozwiązań technologicznych. Jedną z takich firm analitycznych jest Enterprise Management Associates (EMA), która tworzy serię znaną jako Raporty Radarowe.
Raport z roku 2021 od EMA dotyczy narzędzi do zarządzania wydajnością sieci. Głównym celem raportu jest pomoc organizacjom IT w doborze odpowiedniego dla nich narzędzia. Przedstawia ofertę wielu dostawców w dziedzinie bezpieczeństwa i monitorowania sieci, wraz z poradami, które z narzędzi jest najodpowiedniejsze dla danej organizacji.
Flowmon
Kemp Flowmon z niewielu rozwiązań zaprezentowanych w raporcie Radar, zostało wyraźnie zaprojektowane jako narzędzie do operacji sieciowych, jak i narzędzie do operacji związanych z bezpieczeństwem. Flowmon zatem staje się atrakcyjny dla zespołów ds. sieci i bezpieczeństwa, które starają się skonsolidować i ujednolicić zestawy narzędzi oraz usprawnić współpracę między filarami.
Nieco więcej o tym rozwiązaniu oraz w jaki sposób działa analiza przepływu danych możemy przeczytać we wpisie na blogu producenta.
W raporcie wyróżniono mocne strony Flowmon’a takie jak:
- Wydajność rozwiązania
- Skalowalność
- Dobra możliwość retencji danych
- Pełna dokumentacji REST API
Ponadto, że rozwiązanie oferuje zautomatyzowany mechanizm analizy przyczyn źródłowych, który na podstawie danych o pakietach może określić możliwe źródła problemów, rozwiązanie jest łatwe do wdrożenia.
Podsumowanie
98-procentowy wskaźnik zadowolonych klientów z usług wsparcia technicznego, świadczą o profesjonalnym podejściu do obsługi klienta.
Flowmon doskonale sprawdzi się dla małych i średnich przedsiębiorstw z uwagi na jego przystępną cenę dobrą wydajność i skalowalność.
Źródło: google.pl