Poznaj kluczowe polityki zapobiegania wyciekom danych z rozwiązaniem Hyprovision DLP
Prowadząca: Joanna Gronowicz
Data Leak Prvention (DLP) od Hyprovision
Czym jest Data Leak Prevention?
Co to jest Data Leak Prevention i w jakim stopniu wdrożenie ochrony przed wyciekiem danych jest koniecznym krokiem na drodze do zbudowania strategi bezpieczeństwa zasobów organizacji? Warto się nad tym zastanowić, zwłaszcze gdy przetwarzanie danych stanowi jeden z filarów funkcjonowania niemal każdego przedsiębiorstwa. Czy zdecydować się na kontekstowe DLP, czy jednak wybrać content DLP?
Ochrona DLP jako część startegii bezpieczeństwa
Ochrona danych przed wyciekiem to część strategi bezpieczeństwa firmowych danych, która wymaga najwięcej pracy. Wdrożenie odpowiednio skutecznego DLP to najczęściej długotrwały proces. Dlatego tak istotne jest wybranie najodpowiedniejszego dla naszej organizacji systemy Data Leak Prevention już na etapie planowania. Na rynku dostępnych jest wiele systemów i narzędzi, które pozwalają znaleźć odpowiedź na pytanie jak zabezpieczyć dane przed wyciekiem.
Nie można zbudować skutecznego DLP bez wiedzy o tym, jakie dane są przez nas przetwarzane. Czy dopuszczamy edycję danych, ale chronimy przed ich rozpowszechnianiem? Kto może uzyskać dostęp do określonych danych i kto może je kopiować. Specyfika każdego przedsiębiorstwa dyktuje warunki, na jakich odbędzie się wdrożenie Data Leak Prevention.
Data Leak Prevention w odsłonie Hyprovision
Podstawą filozofii ochrony przed wyciekiem danych Hyprovision DLP jest założenie, że dane są, i będą coraz bardziej mobilne. Zobaczmy, jakie trzy kategorie mobilności danych należy wziąć pod uwagę. Czy w każdym przypadku jest konieczność pełnej klasyfikacji miejsc składowania danych? Warto stworzyć sobie schemat, w jaki sposób i jakie dane należy chronić przed wyciekiem. Skuteczne DLP to nie tylko ochrona danych osobowych. Należy zwrócić uwagę na dane generowane w czasie procesów istotnych dla organizacji. Są to dane gromadzone w systemach CRM, projekty czy oferty biznesowe. Wszystko to należy najpierw zidentyfikować i sklasyfikować. W jaki sposób Hyprovision DLP pomaga w tym procesie? O tym opowie nasz gość w tracie webinarium.
Pokażemy też działanie polityk bezpieczeństwa w praktyce, z uwzględnieniem kilku różnych scenariuszy. Stworzymy reguły DLP, które będą uruchamiane w określonych przypadka, np. po wykryciu w treści poprawnego numeru PESEL. Dzieje się tak, ponieważ na takie dokumenty zostaje nałożony swoisty znak wodny, niewidoczny dla użytkownika. Jednak nie każde 11 znaków spowoduje nałożenie znacznika. Jak działa system Data Leak Prevention w takim i w innych przypadkach zaprezentuje dla nas Joanna Gronowicz z Hyprovision DLP.
Agenda prezentacji:1. Potencjalne źródła wycieku danych i najpopularniejsze zagrożenia.2. Możliwości zabezpieczenia danych.
3. Definiowanie polityk bezpieczeństwa.4. Czy możliwe jest szybkie wdrożenie systemu klasy DLP?5. Prezentacja systemu Hyprovision DLP – live demo.
|
Wypełnij formularz, aby uzyskać 5-dniowy, bezpłatny dostęp do nagrania: