Praca zdalna? Ochrona danych na laptopach? Dell EMC w praktycznym pokazie.
Dell Avamar - zobacz najbardziej zaawansowane narzędzie do backupu w praktyce
Oprogramowanie Avamar od Dell obecne jest na rynku od bardzo dawna. Podobnie macierze sprzętowe Avamar - zdażyły zyskać uznanie wśród administratorów najbardziej rozbudowanych środowisk.
Tymczasem praca zdalna to stosunkowo nowy temat, przynajmniej w polskich realiach. Mimo to, problemy, które nasila nowa sytuacja, znane są specjalistom do spraw bezpieczeństwa IT nie od dziś.
W rzeczywistości ochrona urządzeń mobilnych nie różniłaby się niczym od zwykłych praktyk bezpieczeństwa, gdyby nie jeden istotny fakt. Laptopy, telefony i tablety znajdują się poza bezpieczną firmową siecią. Oznacza to, że wiele wypracowanych przez lata praktyk, musi się zmienić, aby oficerowie bezpieczeństwa mogli odzyskać kontrolę nad bezpieczeństwem firmowych danych.
Jednym z elementów nowej strategi jest oczywiście kwestia backupu danych. Chociaż zmieniły się reali gry, na rynku istnieje wiele sprawdzonych rozwiązań, które sprawdzają się także w nowej rzeczywistości. Jednym z najbardziej znanych produktów są Dell Avamar i Data Domain.
Oprogramowanie Avamar od Dell obecne jest na rynku od bardzo dawna. Podobnie macierze sprzętowe Data Domain- zdążyły zyskać uznanie wśród administratorów najbardziej rozbudowanych środowisk. Zobacz nagranie naszego webinarium, w którym przedstawiamy te dwa innowacyjne rozwiązania.
Wszystkie innowacyjne funkcje Dell Avamar w jednym webinarium
Szerokie wsparcie oprogramowania. W praktyce wspierane są wszystkie komercyjne aplikacje dostępne na rynku. Avamar pozwala wykonywać kopie zapasowe bardzo rozbudowanych i skomplikowanych środowisk. Wbudowana replikacja pozwala postawić kilka serwerów, a następnie replikować pomiędzy nimi wszystkie informacje o backupach na wypadek awarii całego środowiska.
Przyjrzyjmy się mechanizmom deduplikacji, z których korzysta Data Domain
Avamar to także najbardziej wydajna deduplikacja. Bezpośrednio na źródle, każdy klient od początku do końca de duplikuje dane. Przekłada się to na możliwość znacznie dłuższej retencji danych na dyskach fizycznych. Korzystnie wpływa to na koszty użytkowania, zmniejszając zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową.
Rozwiązanie Dell jest w stanie wykonywać backup do 1000 maszyn wirtualnych na godzinę. Oznacza to ogromną wydajność i najlepszą deduplikacją na rynku. Dzięki temu możemy wykonywać kopie zapasowe znacznie częściej. Gdy zaistnieje potrzeba odzyskania danej maszyny, administrator nie musi sięgać do danych sprzed tygodnia. Błyskawicznie odtworzyć można kopię maszyny sprzed kilku godzin. Oznacza to olbrzymią przewagę w sytuacji kryzysowej, lub nawet w trakcie testów.
Ukłonem w kierunku pracujących zdalnie jest możliwość samodzielnego przywracania kopii zapasowej przez użytkownika. Proces odzyskiwania danych jest prosty i intuicyjny. Dzięki temu każdy pracownik może poradzić sobie sam, bez ingerencji administratora sieci. Możliwe jest oczywiście nałożenie odpowiednich polityk i kontrola nad tym, w jaki sposób i kiedy wykorzystywane są kopie zapasowe.
W trakcie webinarium nasz gość, Wojciech Szantyka z Ingram Micro, omawia krok po kroku wszystkie funkcjonalności Dell Avamar i Data Domain. Pokażemy, w jaki sposób rozwiązanie tego producenta pozwala zabezpieczyć maszyny pracowników zdalnych. Dowiesz się też, w jaki sposób Avamar może pomóc administratorowi w codziennej pracy. Zobacz w praktyce.
Nagranie webinarium pobierzesz bezpłatnie z naszej strefy wiedzy.